ERZ-V20D241
Mfr.Part #
ERZ-V20D241
Datasheet
ERZ-V20D241
Description
VARISTOR 240V 10KA DISC 20MM
Stock
3877
Capacitance @ Frequency :
1500 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
10 kA
Energy :
168J
Features :
Maximum AC Volts :
150 V
Maximum DC Volts :
200 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 21.5mm
Varistor Voltage (Max) :
264 V
Varistor Voltage (Min) :
216 V
Varistor Voltage (Typ) :
240 V
Datasheets
ERZ-V20D241
Basic Instructions
    CAP ALUM POLY 220UF 20% 6.3V SMD
    CAP ALUM POLY 100UF 20% 16V SMD
    CAP ALUM POLY 330UF 20% 6.3V SMD
    CAP ALUM POLY 150UF 20% 4V SMD
    CAP ALUM POLY 22UF 20% 16V SMD
    CAP ALUM POLY 47UF 20% 6.3V SMD
    CAP ALUM POLY 100UF 20% 6.3V SMD
    CAP ALUM POLY 47UF 20% 10V SMD
    CAP ALUM POLY 22UF 20% 35V SMD
    CAP ALUM POLY 120UF 20% 20V SMD